Pamje nga era e fortë që "hallakati" plazhin, duke ngritur në ajër çadrat

Pamje nga era e fortë që
Pamje nga era e fortë që
Pamje nga era e fortë që "hallakati" plazhin, duke ngritur në ajër çadrat

Një plazh në Menorca të Spanjës është përfshirë nga era e fuqishme, që ka ngritur në ajër dyshekët e gomës dhe çadrat me bishta të mprehtë, që binin pastaj në rërë dhe ujë.

Shpëtimtarët që nuk kishin si të intervenonin, thanë se është mrekulli që askush nuk u lëndua në këtë ‘tornado’ të vogël që u zhvilluar rreth orës dy të pasdites, transmeton Telegrafi.

Pamjet që mund t’i shihni më poshtë, i tregojnë pushuesit që bërtasin dhe ikin në drejtime të ndryshme në përpjekje për shpëtim.

Meteorologët raportojnë se era e fuqishme ka fryrë afro një minutë, ndërsa pajisjet e ndryshme që ndihmojnë pushuesit, janë ngritur deri në 15 metra lartë.

Lexo Revisten Online

Korrik, 2018

€ 1.99

| Blej Tani
Kallashi - E pakrahasueshmja
Po ç’mu kujtove sot, o Teki Dervishi!
Hasan Gashi - Hasan Hakubeti!
Rrëfimi i njeriut që mbeti pa familje - Nuk i mbet kush as për farë!

https://www.kosovarja.al/kuriozitete/