Energjia dhe drita e saj do të ndriçojnë skutat e errëta të çdo shenje, do të bindin të pabindurit e do të sjellin optimizën e shpresë tek pesimistët. Për më tepër lexoni parashikimin e mëposhtëm:

Peshorja: Ky është momenti ideal që të merrni disa ditë për veten. Një pushim i vogël do t’ju ndihmonte të analizonit veten dhe situatat që ju rrethojnë, duke i dhënë gjithkujt e gjithçkaje vlerat që i takojnë. Mos humbni më kohë, ky është çasti i duhur.

Akrepi: Kalimi i Hënës në shenjën e Binjakëve do t’i japë mundësinë të gjithë Akrepëve të tregojnë se janë miq të mirë dhe zemërgjerë. Një miku juaj i ngushtë do të ketë nevojë për ndihmën tuaj dhe ju do të jeni aty për të, i gatshëm dhe dashamirës sin gjithmonë. Lum ata që ju kanë pranë.

Shigjetari: Edhe pse Shigjetari është shenjë që i do avnturat dhe ndjek gjithmonë pasionet e tij, stepet gjithmonë përballë përgjëgjësive. Mësoni të rriteni dhe t’u shkoni deri në fund gjërave që thoni, në të kundërt do të humbni gjithë njerëzit që ju kanë përzemër.

Bricjapi: Ndryshe nga shenjat e deritanishme, të cilat duhet të bëjnë kujdes në raportet me veten dhe të tjerët, Bricjapi duhet të kujdeset vetëm për shëndetin. Provoni ndonjë dietë të re, shkoni në palestër dhe kujdesuni për mirëqenien.

Ujori: Ujorët duhet të fikojnë një herë e mirë që jo gjithçka është punë dhe izolim nga jeta sociale. Duhet të shijoni të tashmen në të gjithë dimensionet e saj, të argëtoheni dhe të mësoni të jeni të lumtur.

Peshqit: Njëlloj si Binjakët, edhe Peshqit do të jenë të preferuarit e Super Hënës për këtë muaj, e cila do t’ju ndihmojë të vlerësoni më shumë potencialin që keni brenda vetes.